Industripris:

SEMI Europe-priser til NXP og finske Okmetic
SEMI Europe kunngjorde vinnerne av SEMI European Award og Special Service Award for 2024 på SEMI Industry Strategy Symposium Europe (ISS Europe) 2025.
Kurt Sievers, president og administrerende direktør i NXP Semiconductors, ble hedret med SEMI European Award og Anna-Riikka Vuorikari-Antikainen, Chief Commercial Officer i Okmetic, mottok Special Service Award.

I over 30 år har disse prisene blitt tildelt innflytelsesrike personer innen halvlederindustrien, som en anerkjennelse for deres lederskap og strategiske bidrag til å drive teknologisk fremgang fremover.
– Vi beæret over å anerkjenne bidragene til Kurt Sievers og Anna-Riikka Vuorikari-Antikainen, sa Laith Altimime, president for SEMI Europe. – Deres fremtidsrettede lederskap setter ikke bare standarden for industrien, men driver også transformative fremskritt som gagner hele halvlederøkosystemet. Deres prestasjoner fungerer som et fyrtårn for innovasjon og motstandskraft, og inspirerer likemenn og fremtidige ledere til å flytte grenser og forfølge en mer bærekraftig, teknologisk avansert fremtid.
Kurt Sievers har blitt anerkjent for å drive NXP Semiconductors' ekspansjon. En viktig milepæl i karrieren hans var den vellykkede sammenslåingen av NXP og Freescale Semiconductor, som styrket selskapets posisjon som en global leder innen halvledere til biler og sikker kantbehandling.

Anna-Riikka Vuorikari-Antikainen har blitt anerkjent for sine dedikerte bidrag til halvlederindustrien. Hun har spilt en viktig rolle i å forstå behovene til komponentprodusenter og utvikle banebrytende substratløsninger. Prestasjonene hennes har muliggjort fremskritt på flere områder, inkludert utvikling av hulroms SOI-skiver for MEMS-komonenter, høyresistivitetsskiver for RF-applikasjoner og spesialiserte maler for III-N på silisiumvekst.
Nominasjoner til SEMI European Award 2025 er nå åpnet. Tetningslinjene for tildeling finner du her.
Tidligere SEMI European Award-mottakere kom fra selskaper inkludert Schneider Electric, ASM, Melexis, imec, Soitec, CEA-Leti, Technical University of Dresden, Catholic University of Leuven, STMicroelectronics, EV Group, Infineon og Fraunhofer Institute.