Messer og konferanser:

Godt besøk på Elektronikmässan

Elektronikmässan sto på egne bein forrige uke i Kista. Selv uten konferansen Advanced Engineering som tradisjonelt har gått parallelt, økte både antall utstillere og besøkende.

Publisert Sist oppdatert

Antall unike besøkende i løpet av de to dagene var 2243, opp fra 2163 personer i fjor, til tross for at Elektronikmässan sto på egne ben for første gang. De som besøkte messen begge dagene regnes som én besøkende.

Antall utstillere var 141 og standene var bemannet med 880 personer.

Maskinparken til høyre for inngangen og lengst fra lasteporten ble en suksess, selv om ideen om å sette opp produksjonsmaskiner kom sent i planleggingen.

Arrangøren Easyfairs skriver at de undersøker mulighetene for en fremtidig utvidelse til neste messe i Kista, i 2027.

Totalt ble det samlet inn 7070 unike leads, noe som gir et gjennomsnitt på over 50 per utstiller. Easyfairs skriver at kvaliteten på de besøkende var gjennomgående høy, og de mest representerte titlene på nettstedet var kjøpere, ingeniører, administrerende direktører og ledelse.

Bransjeforeningen Svensk Elektronik hadde satt sammen et solid sceneprogram med godt besøkte foredrag. Det var også premiere for Semicon Sweden på messen.

På messens første dag ble prisen for Årets kvinne i elektronikkbransjen delt ut, i år gikk den til Susanna Holmstrand hos Volvo Cars.

Neste år arrangeres messen i Göteborg på Serneke Arena den 15.–16. april.

14.–15. april 2027 er messen tillbake i Kista.

Fra Elektroniktidningen

 

Powered by Labrador CMS